Holistiline tööelu rännak- UUS!

Selleks, et teid paremini aidata tööelulistes valikutes teen sammukese edasi ja pakun augusti kuust 3-osalist HOLISTILIST TÖÖELU RÄNNAKUT:

“Aed”

Meis igaühe sees on olemas isiklik, salajane aed, mis peegeldab meie hetkeolukorda, mõtteid ja tundeid igapäevaelust. Tihti me ei tea, kui korras või segaduses on see aed. Rännak oma isikliku aeda aitab parandada kontakti iseendaga. Aeda korrastades hoolitseme enda eest parimal võimalikul viisil. Saame anda endale ja aiale just seda, mida hetkel vajame. Ühe korra aias käies saab sinna ise igal hetkel tagasi tulla. See on igaühe isiklik pelgupaik ja koht, kus ennast laadida kõige positiivsega, mida vajame.

“Minu teekond”

Kui aed on korrastatud ja oleme kontaktis iseendaga, siis on aeg vaadata sammuke edasi ja uurida, mis on see tegevus ja teekond, mida peame praegu käima. Kui oma sisemise aia eest hoolitsemine annab meile enesearmastust, siis oma teekonda uurides saame vihjeid, missugune on see töö, mida võiksime praegu teha, mis toetaks iseenda sisemist kasvu ja pakuks tasakaalukat elu.

“Minu panus”

Tegevus mis on loomuomane sulle ja põhineb su tugevustel. Tegevus, mis on mõeldud kõrgemaks hüvanguks nii endale kui teistele. “Mis see minu puhul on?” Sügavamale minnes tajume, et lisaks enesearmastusele ja elu tasakaalustamisele tahaksime anda maailmale endast midagi unikaalset. “Minu panus” rännak aitab kergitada loori ja piiluda, mis on see “miskit”, millega saad just sina anda oma panuse maailma paremaks muutmisele. Antud rännak on neist kolmest kõige rohkem suunatud väljapoole aidates oma panusega tasakaalustada ümbritsevat. Selleks, et saaksime aga sellist panust teha peavad olema meie muud isiklikud vajadused täidetud ja kontakt endaga väga hea, seepärast rändame isikliku panuse maailma kõige viimasena.

Rännakud on üles ehitatud just sellises järjekorras, et kõigepealt saaksid laadida ennast ja luua kontakt iseendaga. Kui kontakt endaga on loodud ja tasakaal sisimas olemas, siis saab luua tasakaalu enda ümber ja enda igapäevaellu. Kui ka see toimib, siis on aeg hakata jagama oma potentsiaali teistega läbi sügavate annete, sinu ja teiste kõrgemaks hüvanguks.

Ühe rännaku seanss kestab 1,5 h. Rännaku lõpus arutleme visuaalselt nähtu üle ja vajadusel teeme teemat toetavaid loomingulisi harjutusi. Mõnikord annan kaasa ka mõne koduse ülesande.

Panus: 35 eur üks rännak. Soovitan teha järjest kolm rännakut 1-2 nädalase vahega.

  • Rännaku ajal oled sa mugavalt pikali, silmad kinni, samas ka teadvel kõigest, mis sinuga toimub. Rännak aitab vaigistada loogilist mõtlemist ja annab parema ligipääsu alateadlikele protsessidele. Mida rohkem “rändad” enda sisemaailmas, seda paremini hakkad nägema ja aru saama infost, mis su seest tuleb. 

Aja broneerimiseks täida alljärgnevad väljad ja saadan sulle lähimad vabad ajad:

 

 

, ,

Inimesed on andekad! 5 nõuannet, kuidas oma andekusele lähemale pääseda

Andekus- see on midagi, mis on antud igale inimesele. Andekusele pääseb ligi ennast sügavuti tundma õppides. Andekus elab alati meiega koos, kuid iseasi, kas lubame sellel andekusel avalduda.

Kuidas oma annet avastada?

Ande avastamiseks on vaja ruumi ja mõttevaikust. Tihti on anne midagi, mis on meiega palju aastaid kaasas, aga me ei mõtle, et võiksime seda andeks nimetada. Miks me aga otsime alati midagi suurt, kolossaalset, kättesaamatut? Tähtsad asjad ongi ju lihtsad. Meil on midagi, mis on olnud alati meiega kaasas. Me peame lihtsalt õppima seda rakendama oma elus. Kui me rakendame seda annet oma elus, siis oleme kohe kindlasti palju tasakaalukamad oma tegemistes ja sisemises tunnetuses. Isegi ideaalset tööd ei pea enam otsima, kui saame hakata oma annet maailmaga jagama.

Järgmiseks toon ma välja 5 nõuannet, mille üle mõtiskledes saad sa paremini mõista oma sisemist andekust:

  1. Jälgi, mida sa imetled teiste inimeste juures– see on sul endal olemas! Vastasel juhul sa ei suudaks seda niisugusel viisil märgata. Otsi see omadus ka endas olemas ja mõtiskle, kas ja kui palju sa rakendad seda omadust oma igapäevaelus. Proovi neid omadusi veel rohkem rakendada.
  2. Millest sa unistasid lapsepõlves? Mis mänge meeldis sulle mängida ja mis tööd tahtsid sa väiksena teha? Kui ise ei mäleta, siis uuri lähedastelt. Me ei pruugi täiskasvanutena tahta enam kassapidajad olla, aga mingi nüans selle töö juures võib olla see, mis sisemise olemusega sobib.
  3. Millest sa unistad praegu? Salamõtted ja sisemised mõtisklused. Võib olla midagi, mida sa arvad, et nagunii ei täitu või seda ei saa. Sinu praegused unistused ei pruugi jääda unistusteks, kui sa vähehaaval tood need mõtted päevavalgele ja hakkad andma neile jõudu ja energiat. Kui on õige aeg, siis elu hakkab toetama. Unistused ei ole pelgalt unistusteks, vaid need on sisemised kursid, kuhu suunas peaksime liikuma.
  4. Mis iseloomujooned on sinuga kaasas käinud lapsepõlvest saatik tänasesse päeva? Midagi, mis on just sulle omane. See on sinu olemuses, seda saab vajadusel korrigeerida, kuid ei tasu ennast tahta kardinaalselt muuta. Isegi kui tundub, et mõni iseloomuomadus on tülikas ja mõtetu, siis peatu ja vaatle veel korra- üks tülikas iseloomuomadus võib mõnes teises olukorras olla väga vajalik ja elupäästev.
  5. Kujuta sisimas ette, et tegeled oma lemmikasjaga/hobiga/suure huvialaga– mis tunded sind valdavad ja mis omadusi sa seda tegevust tehes kasutad? Kui sul praegu kindlat huviala pole, siis mis huviala/hobi see oli nooruspõlves või lapsepõlves. Oma lemmiktegevustega tegeledes kasutame enda selliseid omadusi, mis on osalt meie tugevused ja teiselt poolt sellised omadused, mille kasutamist me ise naudime. Vaatle, kas ka töö juures saad sa kasutada samu omadusi.

Usk endasse

Oma ande avastamine ja eriti ellu rakendamine võib aega võtta. Ta on ühelt poolt lihtne, sest anne on meie sees, st meie lähedal. Teiselt poolt peab vaatama sügavuti enda sisse, oma kõiki tahke, neid aktsepteerima ja siis päevavalgele tooma. See nõuab julgust, usku endasse ja oma hirmude läbitöötamist. Andega käivadki kaasas hirmud. Hirmudele vastu astumine toob meid lähemale iseendale. Kui sa tead, mida sa tahad teha, aga kardad, siis palju õnne! Sa oled väga lähedal 🙂 Võta julgus kokku, astu esimene samm ja maailma hakkab sind toetama.

Seda ma näengi väga tihti, et kui anne on avastatud, siis kõige suurem proovikivi inimeste jaoks on usk sellessee, et nende anne on maailmale tähtis. Inimesed tihti ei peagi mõnda oma tugevat külge andeks. Tundub ju, et maailmas on nii palju kirjanike, disainereid, insenere, õmblejaid, joogaõpetajaid, ilutegijaid, nõustajaid. Kus see minu koht veel siin on? Aga ma ütlen Sulle- kui sinu sees elab tunne, et seda sa tahad teha; seda sa naudid ja see on tegevus, mida sa võiksid ka tasuta teha, siis on see midagi, mida sa pead maailmaga jagama! Sinus on individuaalsus, mis avaldub läbi selle ande. Ja just seda maailm vajabki! Su annet vajavad ka inimesed sinu ümber, sest muidu ei oleks sul nii tungivat tunnet kogu see aeg sinuga kaasas.

Võtke endale eesmärgiks oma anne avastada, sest kui jõuate sellele lähemale ja eriti, kui jagate seda maailmaga, läheb teie enda elu tasakaalukamaks, sügavamaks ja nauditavamaks.